1. Bilgi Yarışması Ankara’da yapılacaktır.
  2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
  3. Bilgi Yarışması’na katılım için online olarak başvurmak zorunludur.
  4. Yarışmaya son başvuru 12 Mayıs 2019 saat 23:59 tarih ve saatine kadar yapılabilecektir. Daha sonra başvuru alınmayacaktır.
  5. Yarışmaya sadece üniversite öğrencileri girebileceklerdir. Yarışma öncesi öğrenci kimliği kontrolü yapılacaktır.
  6. Her öğrenci bireysel olarak katılacaktır.
  7. Sınavda 75 çoktan seçmeli soru olacaktır.
  8. Bilgi Yarışması sınavı 19 Mayıs 2019 tarihinde saat 14:00’da başlayacaktır. Sınav yerine en az yarım saat önceden gelinmesi tavsiye edilir. Bilgi yarışması süresi 90 dakikadır.
  9. Sınava geç gelen katılımcılar sınava alınmayacaktır.
  10. Sınav Yeri Ulus'ta Hacıbayram camii yakınlarında bulunan İnsan Medeniyet Hareketi binasıdır. 
  11. Sınav sorularında 4 yanlış bir doğruyu götürmektedir. Sınav sonuçları açıklanırken en yüksek neti yapan kişi birinci olarak Umre Turu ödülünü kazanacaktır. Sınav sonucu puanı belirleme için örnek: 63 doğru, 8 yanlış, 4 boş yapan bir kişinin Net puanı: 61’dir.
  12. En yüksek puanda eşitlik olması durumunda; az doğru çözülen soruları daha çok doğru yapan katılımcının (standart sapma yöntemi) daha yüksek puan aldığı kabul edilecektir. 
  13. Bilgi yarışmasına katılımcıların cep telefonu, laptop, radyo vb. haberleşme araçlarıyla ve saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saat vb. cihazlarla girmeleri yasaktır. Sınavdan önce belirtilen yerlere bu cihazların bırakılması gerekmektedir.
  14. Bilgi yarışmasına katılımcıların birbirleriyle konuşmaları, kopya çekmeleri veya çekilmesine yardımcı olmaları, birbirleriyle kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri ve sınav görevlilerine gereksiz soru sormaları sınav kurallarına aykırıdır. Bu davranışları sergileyen katılımcıların sınavları iptal edilir.
  15. Umre ödülünü almaya hak kazanan katılımcının 2019 yılı içerisinde Umre’ye gitmesi gerekmektedir. Umre turu bizlerin daha önceden anlaştığı firma ile sağlanacaktır. Lakin kesin tarih kazanan katılımcının uygun programı ve Tur Şirketi’nin sunduğu program cetveline göre netleşecektir.
  16. Daha önceden bizim kazanan katılımcıya belirlediğimiz Umre Turu için ekstra istekler olması durumunda (daha pahalı umre turu dönemi, 4 kişilik oda yerine tek veya 2 kişilik oda, 5 yıldızlı otel, daha uzun turlar gibi) oluşabilecek farkları katılımcının karşılaması gerekmektedir.
  17. Bilgi Yarışmasına katılacak kişi, burada belirtilen kuralları okuduğunu ve onayladığını kabul eder.
  18. Burada belirtilen kuralların değiştirilmesi halinde tarafımızdan belirtilecek en güncel kurallar geçerlidir.

   

  Genç Medeniyet

  Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi